Okręg 4

1. Blanka Brzozowska – Jasińska

Urodziłam się w Warszawie i od urodzenia mieszkam na Muranowie. Jestem żoną i  mamą dwuletniej bardzo energicznej dziewczynki. Czlonkiem naszej rodziny jest też wielki kudlaty pies, któremu brakuje już tylko kilka szczytów do zdobycia Korony Gór Polski. Zawodowo zajmuję się systemami CRM, jestem absolwentką socjologii na SGGW. Przez wiele lat byłam wolontariuszką Szlachetnej Paczki pełniąc w niej wiele różnych ról. Od trzech kadencji jestem członkiem Rady Osiedla Muranów.

 

2. Agnieszka Dolata – mam 50 lat. Urodziłam i wychowałam się w warszawie i od dziecka mieszkam na śródmiejskim Muranowie, ukończyłam studia wyższe w Społecznej Akademii Nauk o specjalności Bezpieczeństwo informacji i ochrona danych osobowych. Od 2018 r. po wejściu w życie rozporządzenia potocznie znanego jako RODO jestem inspektorem danych jednakże moją pasją pozostaje pierwsza pomoc przedmedyczna na którą poświęcam każdą wolną chwile aby szkolić ludzi w tym zakresie, gdyż uważam że są do umiejętności które każdy powinien posiadać. Prace Społeczną na rzecz mieszkańców angażuje się od dawna z różnymi rezultatami w związku z powyższym kandydowałam do rady osiedla Muranów gdzie zostałam wybrana na członka rady w 2023 r. Dla mnie ważnym elementem Muranowa jest wszechobecna drzewostan Muranowa który systematycznie jest wycinany bez dosadzania nowych drzew przez administracje domów komunalnych. Muranów to miejsce którego nie da się porównać do innego w warszawie i bardzo bym chciała aby pozostało  w dotychczasowej formie. Jedna z ważniejszych rzeczy nad którą chciała bym pracować to poprawa bezpieczeństwa w dzielnicy Śródmieście gdyż uważam że wiele przestępstw jest niezgłaszanych z uwagi na niską szkodliwość czynu, chciałabym ludzie przestali z tond uciekać i pokochali to miejsce tak jak ja.

 

3. Jan Flisek – mam 23 lata, od urodzenia żyje na śródmiejskim Muranowie, obecnie jestem studentem 4 roku prawa na Uczelni Łazarskiego, hobbystycznie interesuje się programowaniem i polityką. W moim codziennym życiu ważną role odgrywają zwierzęta. W latach dziecięcych i nastoletnich byłem członkiem Warszawskiego Chóru Chłopięcego. Od dziecka interesowałem się polityką i zawsze myślałem by kandydować ale niestety brakowało mi na to czasu jednakże mozolność albo częściej brak działania ze strony dzielnicy zmotywował mnie do tego bym kandydował. To na czym chce się najbardziej skupić jeżeli został bym został wybrany to dostawienie koszy w mniejszych ulicach, dorobienie dodatkowych miejsc parkingowych dla mieszkańców jak najmniejszym kosztem natury i zapewnienie większego poziomu bezpieczeństwa na Śródmieściu chociażby poprzez doświetlenie naszych uliczek. Natomiast jako że jestem mieszkańcem takim jak wy to jeżeli dostane zaszczyt reprezentowania was w radzie dzielnicy to obiecuje wam że będę dostępny dla was. Jestem osobą empatyczną i zaangażowaną  która będzie robiła wszystko by wykonać postawione sobie cele.

 

4. Dorota Giżycka – od urodzenia mieszkam na Muranowie. Tu skończyłam Szkołę Podstawową nr 210 im. Bohaterów Pawiaka. Z wykształcenia jestem pedagogiem, zawodowo zajmuję się finansami, a prywatnie jestem mamą dwóch małych chłopców. Do naszej rodziny należą też kot i pies, którzy wbrew pozorom, są najlepszymi kumplami. Od dwóch kadencji jestem też członkiem Rady Osiedla Muranów.

 

 

 

5. Sławomi Rzysko – Jestem założycielem i przewodniczącym Stowarzyszenia Mieszkańców
Muranowa -Murano oraz jednym z inicjatorów utworzenia Rady Osiedla Muranów.
Nie byłem i nie jestem członkiem żadnej partii politycznej.
Przez 4 lata (1 kadencja) pełniłem funkcję Przewodniczącego Zarządu
Osiedla Muranów. Aktualnie pełnię funkcję Zastępcy Przewodniczącego
Zarządu, oraz Przewodniczącego (Prezesa) Stowarzyszenia Murano.
Mam dużą satysfakcję mogąc pomagać mieszkańcom w rozwiązywaniu ich
problemów i w wielu przypadkach (w sprawach indywidualnych) udało się
osiągnąć sukces. Czasami zdarzają się niepowodzenia ale pewnych
problemów nie da się rozwiązać bez aktywnej współpracy z
zainteresowanymi mieszkańcami.
Aktualnie zbliżają się Wybory i mam nadzieję, że w nowym samorządzie
znajdą się niezależni mieszkańcy Muranowa i razem uporządkujemy sprawy
istotne dla mieszkańców Muranowa.

 

 

6. Anita Mazurkiewicz

Muranów to moje miejsce od zawsze. Tu się wychowałam, tu chodziłam do szkoły, tu teraz mieszkam z moją rodziną. Przez lata obserwowałam, jak to miejsce się zmienia,  jak nowe przenika się ze starym. W tej zmianie zależy mi na równowadze – między wzrostem, rozwojem a zachowaniem niepowtarzalnego klimatu tej dzielnicy. Bo Muranów, choć położony w sercu Warszawy wciąż jest pełen zacisznych i zielony miejsc. Bardzo to cenię. Dlatego od lat angażuję się w ochronę i ratowanie zasobów przyrodniczych tej okolicy, szczególnie starych drzew, które coraz częściej są bezzasadnie wycinane. W tej działalności pomaga mi doświadczenie zawodowe. Jako dziennikarz i reporter często uczestniczyłam w akcjach interwencyjnych dotyczących niegospodarności w zarządzaniu zasobami zieleni w mieście.

 

 

7. Michał Sas – Warszawiak, psiarz, adwokat. W latach 2014 – 2018 r. radny dzielnicy Śródmieście z ramienia Stowarzyszenia Mieszkańców Śródmieścia, przewodniczący Rady w latach 2014 – 2017. W trakcie kadencji zajmował się m. in. walką ze skutkami reprywatyzacji doprowadzając do wstrzymania zwrotu kilku śródmiejskich kamienic, rewitalizacją muranowskich skwerów i podwórek, kwestiami ładu przestrzennego oraz wzmacnianiem roli Rady Osiedla.

 

 

8. Urszula Niemirska – Warszawianka z krwi i kości.  Mieszka na Muranowie w Śródmieściu. Z wykształcenia jest dekoratorką, projektantką wnętrz. Prywatnie jest żoną aktora Andrzeja Niemirskiego i mamą Natalii oraz Tomasza. Domownikami są również 2 koty. Pasjonuje się podróżami, żeglarstwem i łowieniem ryb. Od zawsze fascynowała ją architektura Muranowa powstałego po wojnie. W 2016 roku stworzyła stronę Foto Muranów na Facebooku, która zawiera ogromną kolekcję zdjęć z różnych czasów istnienia osiedla. Obecnie kolekcja liczy ponad 1.000 zdjęć i nadal się powiększa. Zainteresowanie stroną jest bardzo duże. Urszuli bardzo zależy, żeby zabytkowy neon Nowolipki 13 wrócił na ścianę budynku. Nagłośniła sprawę w mediach. Inną pasją Urszuli jest chęć poznania mieszkańców Muranowa. Wraz z mieszkańcami stworzyła grupę na Facebooku FORUM MURANÓW. To doskonałe źródło wiedzy o tym co dzieje się na Muranowie i jakie są problemy mieszkańców. Grupa Forum Muranów liczy ponad 25.000 osób. Urszula była również w grupie założycielskiej stowarzyszenia Stacja Muranów i przez jakiś czas wiceprezesem. Jej pomysłem jest wykorzystanie ścian zapuszczonych muranowskich bram na murale. Obecnie mural Esperanto-Zamenhofa w bramie Nowolipki 4 jest atrakcją turystyczną.