1. Wiesław Krawczyński – sportowiec, wykładowca akademicki i działacz społeczny – człowiek, któremu na sercu leży dobro Powiśla – małej ojczyzny, z którą jest związany od blisko 40 lat. Tu mieszka, tu ma rodzinę i tu wychowuje swoje dzieci. O ten region niestrudzenie toczy walkę.
Od wielu lat jest mocno zaangażowany w sprawy mieszkańców. Walczy o wywóz śmieci w cenach, które każdy z nas będzie mógł zapłacić; zajmuje się przekształceniami prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności oraz regulacjami gruntów nieuregulowanych – próbuje przywrócić ludziom wiarę w sprawiedliwość. Rozmawia, doradza, pomaga w walce z machiną urzędniczą i skomplikowanymi przepisami.
Jest pomysłodawcą wybudowania mieszkańcom parkingów w postaci podziemnych miejsc postojowych czy parkingów-ogrodów. Dba o bezpieczeństwo mieszkańców Śródmieścia poprzez zapewnienie im miejsc w schronach lub Miejscach Dorażnego Schronienia. Dąży do renowacji zniszczonych kamienic, wbudowywania w nich wind i podjazdów, żeby osoby starsze nie były „więźniami” swoich mieszkań. Walczy o przywrócenie szpitala na Solcu, żeby mieszkańcy mogli się leczyć na Powiślu, a także o remont naszych dziurawych ulic, kamienistych skwerków, nierównych chodników i nieestetycznych alejek, o co zabiega m.in. pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Osiedla Powiśle-Solec.
Jako człowiek nigdy nie odmówił nikomu pomocy. Zawsze słucha i służy ludziom radą i wsparciem, dążąc do ulepszania życia w naszej wspólnej, małej ojczyźnie.
Hobbystycznie historyk-amator i podróżnik. Niegdyś współwłaściciel jednego z największych polskich biur podróży „Almatur-Polska” S.A.
2. Krzysztof Werner – Filmowiec i działacz społeczny. Mieszkaniec bloku na Solcu, przy parku Janiny Porazińskiej. Pracuje jako autor zdjęć filmowych i operator kamery, przy produkcjach filmowych, reklamowych i telewizyjnych. Wcześniej wieloletni wolontariusz w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”. W 2022 roku, po pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę, koordynator wolontariuszy w punkcie pomocy Ukrainie – Centrum Sportu na Torwarze, a później, po przeniesieniu punktu, w Halach Expo na Modlińskiej. Członek Rady Osiedli VIII – Powiśle Solec. Autor wielu opracowań i uwag do planów zagospodarowania Powiśla Południowego, Studium Zagospodarowania Przestrzennego Warszawy, uchwały o Strefie Czystego Transportu oraz strategii transportu i komunikacji miejskiej w Warszawie. Zależy mu szczególnie na ochronie przyrody i terenów parkowych na Powiślu oraz bezpiecznych i sprawnych rozwiązaniach komunikacyjnych w naszej dzielnicy. Uwielbia filmy, zwłaszcza te z gatunku sience-fiction, gry planszowe i żeglowanie. Możesz go spotkać na spacerze z psem, w powiślańskich parkach i pogadać o sprawach naszej dzielnicy.
3.Jadwiga Inga Olszewska – od zawsze wszyscy znajomi i przyjaciele mówią do mnie Jagoda . Do Warszawy i na nasze Powiśle -Solec przyjechałam za miłością ponad 30 lat temu jako nastolatka i tak zostałam zapuściłam korzenie , wrosłam w społeczność , tu mieszkam , tu pracuję , tu działam społecznie . Widzę jak zmienia się nasza okolica , co nas męczy co cieszy a co denerwuje . Mam męża psa i sporo marzeń .
4. Grażyna Izabela Miszczak – Absolwentka Wydziału Resocjalizacji na APS, Przedsiębiorczości na SGH oraz katechetyki na Papieskim Wydziale Teologicznym. Pracuje jako katecheta i nauczyciel przedsiębiorczości w ponadpodstawowej szkole integracyjnej. Działała w Towarzystwie Samorządowym „Powiśle” (członek zarządu) oraz współpracowała z Powiślańskim Konsorcjum ds. Bezpieczeństwa. Była współorganizatorem i koordynatorem corocznego festynu „Hiszpańska Niedziela na Solcu”. Aktywnie uczestniczy w organizowaniu i realizacji lokalnych inicjatyw na rzecz mieszkańców. Jest członkiem Duszpasterskiej Rady Parafialnej przy kościele Trójcy Świętej na Solcu, a także Rady Osiedla Powiśle-Solec (druga kadencja). Jeśli udaje jej się znaleźć wolną chwilę między pracą z młodzieżą a działalnością społeczną, poświęca ją na dobrą książkę i teatr. Jej głównym celem w najbliższej przyszłości jest zgłębienie tajemnicy likwidacji szpitala na Solcu i praca nad zwróceniem go mieszkańcom Powiśla.
5. Krzysztof Dybowski – Powiślak, absolwent UKSW w Warszawie i Podyplomowych Studiów Menadżerskich przy SGH. Licencjonowany Zarządca Nieruchomości, zorientowany w potrzebach mieszkańców i aktualnych regulacjach prawnych. Członek Rady Osiedla Powiśle-Solec i „Stowarzyszenia Mieszkańcy Śródmieścia” oraz Zarządu Fundacji „Wspólna Warszawa”. Pasjonat wędkowania, stały bywalec Mazur, meloman, organizator koncertów, gitarzysta.
Z Powiślem jest związany od 15 lat. Tu żyje, prowadzi własną działalność, tu wychowuje córkę. Zależy mu na tym, aby Powiśle było bezpiecznym, przystępnym i zielonym miejscem do życia. Dlatego jego celem wyborczym jest dbanie o dobro i wygodę sąsiadów oraz aktywne ich wspieranie.
Powiślanka, studiuje komunikację wizualną. Działa na rzecz rozwoju młodzieży w organizacji harcerskiej,pracuje merytorycznie i logistycznie, tworzy wydarzenia dla kilkuset uczestników, kształci kadrę. Ważna jest dla niej praca z ludźmi. Tworzyła projekty do budżetu obywatelskiego. Pasjonuje się sportem, sztuką, podróżami i łączeniem życia w mieście z naturą. Chce, aby przestrzeń, w której żyje, była przyjazna dla wszystkich.
Inżynier, przedsiębiorca, działacz społeczny i sportowy. Z Powiślem związany od dziecka, absolwent Politechniki Warszawskiej. Prezes Mazowieckiego Związku Rugby oraz Stowarzyszenia Mieszkańcy Śródmieścia. Uczestnik Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Społecznie zajmuje się urbanistyką i tematyką patologii lokalowych. Zależy mu szczególnie na porządku przestrzennym dzielnicy, zaludnianiu Śródmieścia i bezpieczeństwie jego mieszkańców.