Marta Wenclewska

Z wykształcenia prawnik i politolog. Od ponad 10 lat związana jest z organizacjami pozarządowymi m.in. ZHP, Stowarzyszenie Koliber, Stowarzyszenie Nie Daję Nie Biorę Łapówek, Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska. Przez 4 lat pracowała w Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju założonej przez prof. Leszka Balcerowicza, gdzie koordynowała projekty z zakresu wymiaru sprawiedliwości. W latach 2016-2017 była Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Śródmieście i nadzorowała m.in. Centrum Pomocy Społecznej oraz Wydział Zasobów Lokalowych. Jest też członkiem założycielem Stowarzyszenia Mieszkańcy Śródmieścia, a także jest zaangażowana w prace wydawanej przez Stowarzyszenie lokalnej gazety „Mieszkańcy Śródmieścia”. Prywatnie żona Łukasza i mama 1,5 rocznej Zosi.