Ernest Kolk

Zgłoszony do komitetu wyborczego Bezpartyjnych Samorządowców przez Stowarzyszenie Mieszkańców i Użytkowników Ściany Wschodniej, którego jest członkiem i współzałożycielem.

Ma 44 lata i mieszka przy ul. Zgody w Warszawie. Żonaty, pracuje jako nauczyciel tańca na „Uniwersytecie Tanecznym Trzeciego Wieku”. Działa również w Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Radiestezji, gdzie jest przewodniczącym sądu koleżeńskiego.

Na terenie Ściany Wschodniej włączył się w obronę przed wyburzeniem kina Relax, czy opiniowanie planu miejscowego Ściany Wschodniej. Plan ten jest świadomie przez władze Warszawy wstrzymywany.

Przypomina, że Ściana Wschodnia to nie tylko centrum handlowe stolicy, popularny deptak i restauracje. To również miejsce, gdzie żyją ludzie i w ich obronie chce nadal się angażować.